Την Παρασκευή 24 Ιουνίου 2022 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας για πρώτη φορά η Τελετή Αποφοίτησης των μαθητών μας της Γ τάξης.

Η τελετή αποφοίτησης πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία και παρευρέθηκαν πλήθος μαθητών και γονέων.

Κατα τη διάρκεια της τελετής παρουσιάστηκαν ενδιαφέρουσες δράσεις που πραγματοποιήθηκαν κατα τη διάρκεια της χρονιάς από μαθητές της τρίτης τάξης. Επίσης μαθητές του σχολείου μας ψυχαγώγησαν το κοινό με Κρητική μουσική.

Στο τέλος της τελετής παραδόθηκαν τα Απολυτήρα και Πτυχία στους μαθητές που αποφοίτησαν και έπειτα ακολούθησε κέρασμα σε πλούσιο μπουφέ.

Χαιρετισμό απήυθυνε ο Διευθυντής του σχολείου μας Ιωάννης Κουτάντος, η υποδιευθύντρια κα Κατερίνα Αποστολάκη και εκπρόσωπος της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βασίλης Ορφανάκης.

Σκοπός του σχολείου μας είναι να καθιερωθεί η ετήσια αυτή τελετή αποφοίτησης και να πραγματοποιείται στη λήξη κάθε σχολικού έτους.

Ευχόμαστε σε όλους τους απόφοιτους μας καλή σταδιοδρομία και ένα ευτυχισμένο μέλλον.

Ακολουθούν φωτογραφίες από την εκδήλωαση μας.