Για 4η συνεχόμενη χρονιά συμμετείχε το σχολείο μας στο πρόγραμμα “Μια νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ” με την υλοποίηση 5 διαφορετικών υποδράσεων.

Οι 5 υποδράσεις που υλοποιήσαμε ειναι οι παρακάτω:

1. Εποπτικό μέσο επίδειξης λειτουργίας ψυκτικού κυκλώματος” με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον Νεκτάριο Κοντολαιμάκη.
  2. Τραπέζια επιτραπέζιας αντισφαίρισης” με υπεύθυνος εκπαιδευτικούς τον Νεκτάριο Κοντολαιμάκη και Σοφία Ψυχογιουδάκη.
  3. Κατασκευή εποπτικού μέσου διδασκαλίας: “Κινητήρας νέας τεχνολογίας σε βάση” με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον Γιώργο Κουδουμά.
  4. Έργα υψηλής αισθητικής αξίας στο χώρο του ΕΠΑΛ Νεάπολης” με υπεύθνη εκπαιδευτικό την Μαρία Καρακού.
  5. Δίκτυο Επίγειας Κεντρικής Κεραίας για την Διανομή Τηλεοπτικού Σήματος” με υπεύθυνο εκπαιδευτικο τον Νικόλαο Μαρκάκη.

Στο κανάλι YouTube του σχολείου μας μπορείτε να δείτε ολόκληρη την παρουσίαση.