Τη Δευτέρα 11 Απριλίου 2022 επισκέπτηκε το σχολείο μας ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης ο Γενικός Γραμματέας Επαγγελματικής  Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας κος Βούτσινος Γεώργιος μαζί με τον Διευθυντή Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Λασιθίου κο Κατσαγκόλη Αθανάσιο, τον εκπροσωπο του Δήμου Αγίου Νικολάου Θωμά Χαριτάκη και το πρόεδρο της ΣΕΔΕΔΑΝ κο Βασίλη Ορφανάκη..

Ο Γενικός Γραμματέας ξεναγήθηκε από τον Διευθυντή κο Ιωάννη Κουτάντο στους χώρους του σχολείου μας και ενημερώθηκε για την πρόθεση του Συλλόγου Εκπαιδευτικών να μετατραπει σε Πρότυπο Επαγγελματικό Λύκειο.

Επίσης ενημερώθηκε για τις ιδιαίτερα άνετες και ολοκληρωμένες κτιριακές εγκαταστάσεις μας που θα μπορούσαν να υποστηρίξουν τη λειτουργία του Προτύπου ΕΠΑ.Λ.

Ο Γενικός Γραμματέας μας δήλωσε ότι θα έχει θετική εισήγηση για το θέμα και τον ευχαριστούμε ιδιαίτερα για την παρουσία του στο σχολείο μας.