Εορτασμός Επετείου του “ΟΧΙ”, 28ΗΣ Οκτωβρίου και παράδοση της σημαίας.

Τη Δευτέρα, 27/10/2014 πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας δύο εκδηλώσεις-ο εορτασμός της Επετείου του Όχι και η παράδοση της σημαίας και η απονομή των αριστείων στους μαθητές μας.

Ο Διευθυντής του σχολείου μας κ. Κουτάντος παρέδωσε τη σημαία στη σημαιοφόρο και συνεχάρη την ίδια, αλλά κα τους παραστάτες και όλα τα παιδιά  στα οποία απονεμήθηκε αριστείο προόδου.

Στη συνέχεια είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε τη γιορτή της 28ης Οκτωβρίου που διοργανώθηκε από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας  κ. Κοντολαιμάκη και κ. Ανδρουλάκη σε συνεργασία με μαθητές της Β? και Γ? Λυκείου. Η γιορτή περιελάμβανε αφήγηση ενός ολοκληρωμένου χρονικού του έπους του 1940, συνοδευόμενο από πλούσιο οπτικοακουστικό υλικό.

photoboltaics