Εκδόθηκε σήμερα από το ΓΕΕΘΑ η  Προκη?ρυξη για τις Στρατιωτικές Σχολές  Ευελπι?δων (ΣΣΕ), Ναυτικω?ν ?οκι?μων (ΣΝ?), Ικα?ρων (ΣΙ), Αξιωματικω?ν Σωμα?των (ΣΣΑΣ), Αξιωματικω?ν Νοσηλευτικη?ς (ΣΑΝ) και των Ανωτε?ρων Στρατιωτικω?ν Σχολω?ν Υπαξιωματικω?ν (ΑΣΣΥ), Στρατου? Ξηρα?ς (ΣΜΥ), Πολεμικου? Ναυτικου? (ΣΜΥΝ) και της Πολεμικη?ς Αεροπορι?ας (ΣΜΥΑ), Ακαδημαι?κου? Ε?τους 2017 ? 18».
Για να ανοίξετε την προκήρυξη πατήστε εδώ.
XΡΟΝΟ?ΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΚΑΙ ΣΧΟΛΩΝ
1. Ε?λληνες Εσωτερικου?
α. Υποβολη? Αι?τησης-?ικαιολογητικω?ν ε?ως Παρασκευη? 19 Μαϊ?ου 2017
(Ημερομηνι?α σφραγι?δας ταχυδρομικη?ς υπηρεσι?ας).
β. Ε?κδοση Κατα?στασης Υποψηφι?ων με Ελλιπη? ?ικαιολογητικα? ε?ως
Τρι?τη 6 Ιουνι?ου 2017.
γ. Υποβολη? Ελλιπω?ν ?ικαιολογητικω?ν ε?ως Παρασκευη? 9 Ιουνι?ου
2017 (Ημερομηνι?α σφραγι?δας ταχυδρομικη?ς υπηρεσι?ας).
δ. Ε?κδοση τελικη?ς κατα?στασης δεκτω?ν υποψηφι?ων για συμμετοχη? στις ΠΚΕ καθω?ς και προγρα?μματος διεξαγωγη?ς των ΠΚΕ (το?πος ? χρο?νος): Τετα?ρτη 21 Ιουνι?ου 2017.
ε. ?ιεξαγωγη? ΠΚΕ: εντο?ς του χρονικου? διαστη?ματος απο? Πε?μπτη 22 Ιουνι?ου 2017 ε?ως και Πε?μπτη 20 Ιουλι?ου 2017, ανα?λογα με τον αριθμο? των υποψηφι?ων ανα? εξεταστικο? κε?ντρο.