Monthly Archives: March 2019

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος ανακοινώνεται ότι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2019, για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση θα πρέπει να υποβάλλουν Αίτηση-Δήλωση από 20 Μαρτίου μέχρι και 29 Μαρτίου 2019.

Επίσης ανακοινώθηκε η σχετική εγκύκλιος για την υποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, στις Πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2019 για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Στα παρακάτω links μπορείτε να κατεβάσετε και να διαβάσετε τις σχετικές εγκυκλίους και τα διάφορα υποδείγματα:

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΕΠΑΛ ΕΤΟΥΣ 2019

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΑΔΥΝΑΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΕΠΑΛ 2019

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ-1

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ-2

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ-3

Στη Νεάπολη και στο γραφείο του Διευθυντή του 1ου Επαγγελματικού Λυκείου, σήμερα Τετάρτη 6 Mαρτίου 2019 και ώρα 12:30 μ.μ συγκεντρώθηκε η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών των ταξιδιωτικών γραφείων για τη διδακτική επίσκεψη στα Χανιά.
    – Κουτάντος Ιωάννης, Διευθυντής του 1ου Επαγγελματικού Λυκείου Νεάπολης , Πρόεδρος της επιτροπής.
    – Τσουμπός Αντώνιος , Εκπαιδευτικός
    – Διαλυνάς Εμμανουήλ, Εκπαιδευτικός
    – Λουκάκη Παναγιώτα , Μέλος του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου.
    Στο Δ/ντη κατατέθηκαν τέσσερις ( 4 ) προσφορές ως εξής:
    1) LE GRAND TOURISM ENTERPRISES A.E.. 88 ευρώ με ΦΠΑ ( πρωινό και ένα γεύμα και 1 Δωρεάν εισιτήριο ).
    2) VAI TRAVEL 86 ευρώ με ΦΠΑ (πρωινό και ένα γεύμα και 2 Δωρεάν εισιτήρια).
    3) KALDI TOURS 120 ευρώ με ΦΠΑ.
    4) LANDMARKS 110 ευρώ με ΦΠΑ.( 1 Δωρεάν εισιτήριο ).
    Η επιτροπή αφού έλαβε υπόψη την ισχύουσα νομοθεσία, συζήτησε και αποφάσισε

Να αναθέσει την πραγματοποίηση της εκδρομής στο πρακτορείο VAI TRAVEL και στο ξενοδοχείο ΑΣΤΕΡΙΟΝ Hotel (5*) στο Γεράνι Χανίων.

Ο Διευθυντής                                     Τα μέλη
                                                         Τσουμπός Αντώνιος