Monthly Archives: March 2015

Στη Νεάπολη και στο γραφείο του Διευθυντή του 1ου Επαγγελματικού Λυκείου, σήμερα Παρασκευή 20 Μαρτίου 2015 και ώρα 13:00 μ.μ συγκεντρώθηκε η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών των ταξιδιωτικών γραφείων για τη διδακτική επίσκεψη στο Φράγμα Αποσελέμη.

• Κουτάντος Ιωάννης, Διευθυντής του 1ου Επαγγελματικού Λυκείου Νεάπολης , Πρόεδρος της επιτροπής.
    • Σταυρακάκη Ευαγγελία , Αρχηγός της διδακτικής επίσκεψης
    • Ανδρουλάκης Κων/νος , Εκπαιδευτικός
    • Καμπουράκη Φρόνια, Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου ΕΠΑΛ Νεάπολης
    • Βιδάλης Μιχαήλ , Πρόεδρος του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου.

Η επιτροπή αφού έλαβε υπόψη την ισχύουσα νομοθεσία ,συζήτησε και αποφάσισε

Να αναθέσει την πραγματοποίηση της εκδρομής στο ΚΤΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΛΑΣΙΘΙΟΥ Α.Ε..

Ο Πρόεδρος                                                                  Τα μέλη

.                                                                         Σταυρακάκη Ευαγγελία

.                                                                         Ανδρουλάκης Κων/νος

.                                                                           Καμπουράκη Φρόνια

Κουτάντος Ιωάννης                                                    Βιδάλης Μιχαήλ

Νεάπολη 20/3/2015

Κουτάντος Ιωάννης

Με αφορμή τη “Διεθνή ημέρα της Γης” σας προσκαλούμε στην δενδροφύτευση του κήπου μας στο ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης στις 20 Μαρτίου.

Σας περιμένουμε

Ο Δ/ντής: Ι. Κουτάντος

Ο Σύλλογος Διδασκόντων

Οι μαθητές του ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης

Οι μαθητές του σχολείου μας με πρωτοβουλία του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων συμμετείχαν σε έναν διαγωνισμό ζωγραφικής ενάντια στον Σχολικό εκφοβισμό (Bullying).

Αρκετοί μαθητές έλαβαν μέρος και ζωγράφισαν όμορφες και πολύχρωμες εικόνες που εκθέτουμε στο αμφιθέατρο του σχολείου μας.

Ο νικητής του διαγωνισμού θα λάβει όμορφα δώρα από τον Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων.

paints_against_bullying

Ο Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ12.01 Τζωρτζάκης Ιωάννης και η Πανελλήνια Ένωση Καθηγητών Τεχνολογίας (Π.Ε.ΚΑ.ΤΕ.) διοργανώνουν επιμορφωτική συνάντηση των εκπαιδευτικών που διδάσκουν τα μαθήματα της Τεχνολογίας σε Γυμνάσια του Νομού Ηρακλείου, το Σάββατο 7 Μαρτίου 2015 και ώρες 10:00 ? 14:00 στο Εργαστήριο Τεχνολογίας του 2ου Γυμνασίου Ηρακλείου (Οδός Κονδυλάκη).

Για περισσότερες λεπτομέρειες κατεβάστε το έγγραφο.

Από τις αρχές του έτους λειτουργεί στο χώρο του αμφιθεάτρου του σχολείου μας ειδικά διαμορφωμένος χώρος ως αίθουσα πολλαπλών χρήσεων για τους μαθητές μας.

Ο συνάδελφος εκπαιδευτικός Μιχάλης Λαπιδάκης που είχε την ιδέα και φρόντισε με τη βοήθεια πολλών μαθητών να την υλοποιήσει, διαμόρφωσε το χώρο με τα κατάλληλα έπιπλα, κατασκεύασε πλήθος παιχνιδιών, έφτιαξε 2 τραπέζια πιγκ πογκ και εγκατέστησε σύστημα ήχου για μουσική.

Έτσι οι μαθητές του σχολείου μας μπορούν πλέον κατά τη διάρκεια των διαλειμμάτων (και όχι μόνο) να περνούν τον χρόνο τους δημιουργικά χαλαρώνοντας και παίζοντας όμορφα παιχνίδια σε έναν κλειστό χώρο.

aithousa_pollaplwn_xrisewn