Monthly Archives: March 2014

Οι μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν στο Πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων «Σκουπίδια: ένας θησαυρός δημιουργίας».

Οι μαθητές μας περπάτησαν την κεντρική αγορά της πόλης και μοίρασαν τα δικά τους λουλούδια στους επαγγελματίες και στους περαστικούς.

Οι πολίτες της Νεάπολης εξεπλάγησαν ευχάριστα όταν τα λουλούδια που οι μαθητές πρόσφεραν στις πρώτες μέρες της άνοιξη δεν ήταν λουλούδια που όλοι ξέρουμε.

Πρόσφεραν χάρτινα λουλούδια και ανεμόμυλους οι μαθητές και τα παιδιά ένιωσαν ικανοποίηση που μπόρεσαν με τις καλλιτεχνικές δημιουργίες τους να προσθέσουν μία ευχάριστη νότα στην καθημερινότητα των συμπολιτών μας.

Δημοσίευση στο μπλογκ “φωνη εν” :

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Μειοδοτικού διαγωνισμού για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης

Οι μαθητές  του ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης, προτίθενται να πραγματοποιήσουν εκπαιδευτική επίσκεψη στον  Άγιο Νικόλαο στην Τεχνική Εταιρεία ΕUROPLAN  και σε εργοτάξιο στην Πλάκα Ελούντας τη Δευτέρα 7/4/2014.

Το πρόγραμμα που θα ακολουθηθεί έχει ως εξής:

Αναχώρηση από το ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης 09:00

Άφιξη στον Άγιο Νικόλαο 9:15

Ενημέρωση  από αρμόδιους υπαλλήλους της Εταιρείας .

Αναχώρηση για Πλάκα  στις 11:00

Άφιξη στις 11.15. Ξενάγηση στις εγκαταστάσεις.

Άναχώρηση από Πλάκα στις 13.30 .

Άφιξη στο  ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης 14:00

Ο αριθμός των μαθητών που θα συμμετέχουν είναι 15.

Παρακαλούνται, όσοι εκπρόσωποι ταξιδιωτικών γραφείων ενδιαφέρονται να καταθέσουν τις προσφορές τους κλειστές, μέχρι 21/3/2014, στο ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης, στη Διεύθυνση: Ι. Σεργάκη 65. Νεάπολη  (72400)

Τηλέφωνο: 2841032545

Fax: 2841032395

e-mail: mail@1epal-neapol.las.sch.gr

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

Αικ. Γεωργ. Αποστολάκη

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Μειοδοτικού διαγωνισμού για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης

Οι μαθητές  του ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης, προτίθενται να πραγματοποιήσουν εκπαιδευτική επίσκεψη σε πλοίο των Μινωικών Γραμμών στο Ηράκλειο την Παρασκευή  04/04/2014.

Το πρόγραμμα που θα ακολουθηθεί έχει ως εξής:

Αναχώρηση από το ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης 08:50΄

Άφιξη στο Πλοίο των Μινωικών Γραμμών 09:45΄

Ξενάγηση από αρμόδιους υπαλλήλους του Πλοίου των Μινωικών Γραμμών.

Αναχώρηση από το Πλοίο των Μινωικών Γραμμών στις 12:45΄

Άφιξη στο ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης 13:45΄

Ο αριθμός των μαθητών που θα συμμετέχουν είναι 75.

Παρακαλούνται, όσοι εκπρόσωποι ταξιδιωτικών γραφείων ενδιαφέρονται να καταθέσουν τις προσφορές τους κλειστές, μέχρι 11/3/2014, στο ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης, στη Διεύθυνση: Ι. Σεργάκη 65. Νεάπολη  (72400)

Τηλέφωνο: 2841032545

Fax: 2841032395